Важливе місце в освітньому і виховному процесах школи займає бібліотека.
     Головна мета роботи бібліотеки - навчити дітей раціональних прийомів роботи з книгою, пошуку та аналізу матеріалу, прищепити навчання і навички інформаційного забезпечення навчальної діяльності. Навчитися швидко реагувати на зміни, критично мислити, шукати і переробляти необхідну інформацію. Якщо не буде бібліотек, то не буде культури. Своїми успіхами шкільна освіта зобов'язане бібліотекам. Наша шкільна бібліотека відіграє велику роль у підняття іміджу школи.

 

 

Майстер

бібліотечної справи

 

ІВАНКОВА ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА

завідуюча бібліотекою ЗОШ № 8

Мое життєве кредо

Можно считать, что человек добился успеха, если хорошо он жил, много смеялся и любил. Если он заслужил уважение к себе умных людей и любовь маленьких детей, если он нашел нишу жизни, которую мог заполнить, либо выращенными им цветами. Либо чудесным стихотворением, либо спасенными душами, он добился успеха, если не скупился на слова благодарности. Ценил красоту мира. И не стеснялся говорить об этом, если он видел в людях самое лучшее, и щедро делился самым лучшем в себе, если его жизнь вдохновляло людей, а память о нем оставалась в их сердцах

 

 

Основними функціями шкільної бібліотеки, згідно з «Положенням про бібліотеці загальноосвітньої установи», є освітня, інформаційна та культурна.

 

Задачі:

· розвивати навички роботи з книгою через бібліотечні уроки, формування партнерських відносин з родиною, відродження традицій сімейного читання;

· формування в школярів моральних якостей і відносин - працьовитості, взаємоповаги, критичного ставлення до себе і однокласникам, культури, звички здорового способу життя;

· удосконалення форм індивідуальної і масової роботи, надання послуг на основі впровадження нових інформаційних технологій;

· підтримка в робочому стані і комплектування книжкового фонду 

НАГОРОДИ:

грамоти, дипломи, подяки

РОБОТА ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ЗОШ №8

 

ІНФОРМАЦІЙНА

МАСОВА

ІНДИВІДУАЛЬНА

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Рекомендаційні списки

Виставки

Робота з бланками замовлень

Забезпечення підручниками

Бібліотечні уроки

Літературні ігри

Часи читання

Тиждень книги

Вечори, свята

Виставки, огляди

 

Бесіди при запису

Виявлення інтересів

Читацький запит

Бесіда про прочитане

Аналіз читацьких формулярів

Семінари

Самоосвіта

Обмін досвідом

 

Бібліотечно – інформаційний комплекс 2013-2014 року

 

Фонд бібліотечно – інформаційного комплексу:

 

·        Всього примірників    - 20997

·        Художня література   - 9634

·        Фонд підручників       - 363

·        Періодичні видання    - 11

 

Фонд медиатеки:

 

·        Відеокасети                 -18

·        CD – диски                           - 7

·        Відеофільми                - 2

 

Склад бібліотечно - інформаційного комплексу:

 

·        Абонемент

·        Сховище художньої літератури,

·        Сховище підручників,

·        Читальний зал.

 

Обладнання бібліотечно – інформаційного комплексу:

 

·        Телевізор            - 1

·        DVD – програвач        - 1

·        Комп’ютер                   - 1

Основними показниками роботи бібліотеки є кількість читачів і кількість книговидачі, деякі бібліотеки показують кількість відвідувань. Такі показники, як читаність, звертаємость, книгозабезпеченість, є похідними і не є основними.

Велику увагу бібліотекар приділяє індивідуальній роботі з читачами, консультує учнів при виборі книг, здійснює підбір літератури до доповідей і рефератів, надає допомогу в підборі й оформленні виставок при проведенні предметних тижнів, батьківських зборів, засідань педрад, методичних об'єднань.

Бібліотекар прагне максимально враховувати інтереси читачів і користувачів: видача художньої та навчальної літератури для читання в канікулярний час. Забезпечення педагогічної та навчальною літературою батьків учнів освітньої установи. Забезпечення вільного доступу користувачів бібліотеки до інформації здійснюється на практиці: це не тільки довідники та енциклопедії, дитяча література, але так само Інтернет. Поряд із вдосконаленням традиційних йде освоєння нових бібліотечних технологій. Значно розширився асортимент бібліотечно-інформаційних послуг. Завдяки доступу до Інтернет-ресурсів в бібліотеці, учні можуть швидко отримати необхідну інформацію до уроку.

Вивчення стану читацького попиту, необхідність максимального задоволення потреб читачів дозволило зробити висновки: відсутність нових надходжень художньої літератури сучасних письменників, методичної літератури.

Протягом року були оформлені виставки «Межу закону не не переступи». «Свердловськ – земля квітуча моя», «В мире прекрасного», а також до ювілеїв видатних діячів культури: Сергій Єсенін (115 років від дня народження), А. І. Купрін (140 років від дня народження), Олександр Блок (130 років від дня народження). Георгія Троєпольського (85 років з дня народження), Агнії Барто (105 років від дня народження). Микола Рубців (75 років з дня народження). А також книжкові виставки «Перед ім'ям твоїм, вчитель...», присвячена Дню вчителі, «Історія новорічної листівки», а також виставки «Осінній калейдоскоп», «Зимова казка», «Весняна крапель».

Також робились добірки літератури до Дня матері, до Дня народної єдності і примирення, до Дня космонавтики, Нового року, до свята 8 березня, до Дня Перемоги, а також на тему «Здоров'я, мама, сім'я», книжкові виставки до показаним презентацій і ін.

Підвищення інформаційної бібліотечної культури - важливе завдання бібліотеки. Проведені:

· Перше відвідування бібліотеки - 1 клас,

· Правила і вміння поводження з книгою - 2 клас,

· Будова та елементи книги - 3 клас,

· Книга і її творці - 4 клас,

· Словники, довідники та енциклопедії - твої друзі – 5 клас,

· Історія створення книги - 6 клас,

· Який я читач -7 клас,

· Методи самостійної роботи з довідковою літературою - 8 клас.

Підготовлена і проведена бесіда і вікторина в початковій школі на тему «Казки нашого дитинства».

Постійно проводилися рекомендаційні бесіди про читанні книг, бесіди про збереження книг, про дбайливе відношення до бібліотечних книг і журналів.

Надавалася допомога вчителям у проведенні загальношкільних заходів, класних і батьківських зборів і педрад, в підготовці до конкурсів.

 

З метою популяризації дитячої книги

проведено ряд заходів:

Бібліотечні уроки

                           «Мої  перші  енциклопедії»

                        «Мандри в країну каталогію» 

Робота гуртка «Лікар Айболит» 

Центр інформоційно-методичної

роботи шкільних бібліотекарів

ВІЗИТКА
Майстер бібліотечної справи.pptx
Microsoft Power Point Presentation 6.4 MB

КНИЖКОВИЙ ТИЖДЕНЬ

ОТЧЁТ РАБОТЫ ШКОЛЬНОГО БИБЛИОТЕКАРЯ

 

за 1 полугодие 2013-2014 учебного года

За 1 полугодие в школьной библиотеке прошли такие мероприятия:

1)    Експрес-подорож «Українські письменники дітям» с учащимися 4 – А класса

2)    Литературный ринг с 3 – Б классом. Класс был поделён на две команды. Дети с удовольствием отвечали на вопросы, которые были подготовлены Иванковой Л.В., школьным библиотекарем. За правильный ответ, дети получали приз из «чёрного ящика». В итоге победила команда, которая набрала наибольшее количество призов.

3)    «Дом без книги – день без солнца» с учащимися 3 – А класса.

 

В течение 1 полугодия обслуживались читатели, проводились индивидуальные беседы: «В стране доброй, волшебной», «Скарбы Украины», «Я и мои права», 2В помощь учебному процессу2, «В мире любопытного», «Звичаї нашого народу».

 

Информация о поступлении новой литератури в библиотеку

Семинар «Школа молодого библиотекаря»

25 декабря прошёл городской семинар «Школа молодого библиотекаря». На базе нашей школы из года в год проходит такой семинар. Библиотекари школ УО приобретают знания о проведении мероприятий, ведение документации, оформлении наглядностями библиотеки.

Руководитель МО библиотекарей УО Иванкова Людмила Викторовна рассказала о новых инновационных технологиях в работе школьной библиотеке. На семинар была приглашена Логвинова А.А., школьный психолог, которая рассказала о проекте «Сотрудничество психолога - библиотекаря». Анна Александровна провела с библиотекарями тренинг. Затем приглашённые посетили школьный музей.

 

Обмен опытом – проведено мероприятие «Андріївські вечорниці у світлиці» учащимися 8 – А класса. Классный руководитель украиновед Бутенко Валентина Алексеевна.

Шкільна бібліотека запрошує читачів до співпраці на сайті бібліотеки. Шановні читачі, чекаємо ваших відгуків на прочитані вами цікаві книги та статті з журналів.

 

Сайт шкільної бібліотеки призначений всім читачам бібліотеки: учням, вчителям і батькам. Сайт знайомить читачів з заходами, які проводить бібліотека.

 

Гостинно запрошуємо Вас

до нашої бібліотеки!!!

Обучонок. Обучающие программы и исследовательские работы учащихся
Школьно-Студенческая социальная Сеть! Конкурс образовательных сайтов. Сайты для учителей. Презентации для учителей по всем предметам
Наука мира - сайт Тихомолова Евгения
Методсовет
Пиши українською
Скачать презентации
 Заступник з виховної роботи
Календарь праздников и событий. Открытки и пожелания

Нас уже просмотрели!

счетчик посещений